I skladník ve šroubárně musí mít správný kádrový profil!
EU zavádí nové povinnosti
Již brzy nás čeká sociální kredit pro firmy. Jmenuje se ESG. Nevěříte-li, čtěte dál. Odkazy na zdroje jako obvykle otevřete kliknutím na zvýrazněné slovo.
1,8 tis. zobrazení
1 komentář
Ano. Již brzy nás čeká zázrak jménem ESG. Povinně se bude zatím týkat 50 000 největších firem v EU, ale němečtí soudruzi jsou (již opět) o krok napřed a aby si to zjednodušili, a udělali srozumitelnějším, nazvali to Lieferkettensorgfaltspflichtengesetz.
Cituji:„Společnosti se musí sladit se svými dodavateli a společnostmi třetích/čtvrtých/pátých stran v rámci svého vícevrstvého dodavatelského řetězce, aby zajistily, že budou podniknuty příslušné kroky ke sledování, agregaci a hlášení příslušné dokumentace za účelem ověření souladu. Kromě toho musí společnosti zveřejnit své interní zásady podrobně popisující jejich postupy náležité péče a každoročně hlásit přijatá opatření a všechna porušení německému Spolkovému úřadu pro hospodářské záležitosti a kontrolu exportu.“
Že tomu nerozumíte? To je prosím pěkně náš nový jazyk (newspeek), který se brzy ujme v celé EU. Říkejme mu prozatím pracovně orwelština.
Jak tedy bude ESG probíhat v praxi (následující řádky berte jako metaforu): Výrobce šroubů musí splňovat všechna nesmyslná kritéria včetně například pozitivního vztahu k LGBTQIA+ menšinám. Jinak jeho šrouby nikdo nekoupí. I kdyby byly nejlepší. Stejná kritéria musí splnit nejen prodejce (železářství), ale i všechny mezičlánky, včetně našeho pověstného skladníka ve šroubárně – ten se ale bude muset z latiny přeorientovat na orwelštinu. Aby mohl vyplnit všechna hlášení, a případně nabonzovat někoho jiného v řetězci, že své povinnosti neplní.
ESG je vlastně jakýmsi sociálním kreditem pro firmy. Pro ty, kteří celou dobu tvrdí, že nám žádné sociální kredity čínského typu nehrozí, je ESG jasnou odpovědí. Nejenže hrozí, ale už jsou tady! Napřed pro firmy, a od firem k jednotlivcům bude jen krůček.
Jaký má to ESG vlastně smysl? Buzerovat podnikatele, špiclovat je na každém kroku. A na to vše se nabalí obrovský byznys poradců, školitelů, auditorů, certifikovaných udavačů a podobných darmožroutů. Zaplatíme je my všichni z našich daní.
Jediným rozumným řešením je nepřistoupit na tyto gebuziny. Lidi, vzpamatujte se, než bude fakt pozdě. Jestli to nezarazí tato vláda, myslím, že by bylo dobré ji vyměnit. Navrhuji slogan: Eurohujer - metelesku blesku!
Krásný den přeje VČ
P.S. Včera jsem koupil zrnkovou kávu do presovače. Tentokrát výjimečně z hypermarketu, a ne z naší oblíbené soukromé pražírny. Na obalu měla znak Fair Trade (což je v jistém smyslu obdoba ESG) a nějaké kecy o odpovědnosti. Zrnka kávy byla tak malá, že se mi zasekl kafemlejnek. To se nikdy dříve nestalo. Holt všechno je jednou poprvé, i ESG.