Jsme sebestřední idioti a kašleme na internetové děti
ABSURDNÍ NÁZOR #3
Kolik z vás pravidelně kontroluje obsah mobilních zařízení vašich 8 – 15 letých dětí? Uvědomuje si většina rodičů, že pokud otevřou konverzace svých miláčků a uvidí, co sledují, spadne jim brada tak hluboko, že se nedokáží přestat divit?
Co jsme za společnost, kde se dospělí postavili do role "všeználků" a odborníků na cokoliv, zatímco jejich děti jsou dnes a denně hodiny a hodiny přilepeny k obrazovkám svých telefonů, tabletů a televizorů, a to všechno za plné podpory rodičů bez špetky strachu.
Vy všichni, co vám ego říká, že právě to vaše dítko je úplně v pohodě a rozumné, vždyť má teprve 11, tak právě v tuto chvíli vezměte jeho telefon a projděte si jeho konverzace se spolužáky a kamarády, historii prohlížeče nebo obsah konzumovaný na všech youtubech, tiktocích a snapchatech. To koukáte…
To, co dnešní děti řeší v jedenácti, se řešilo v sedmnácti a hlavně většina z toho, co je zajímá, před lety ani neexistovala. Internet přivedl do výchovy dětí zcela nové podněty, které ale nevidíme nebo vidět nechceme. Tohle všechno nejde na první pohled vidět a je otázkou mnoha let, než přijdou výsledky vašeho nezájmu o to, co ve volném čase děti dělají.
A upřímně řečeno většina dnešních mladých cca "25 mínus" je masa prázdných pohledů s nezájmem o cokoliv důležitého a plnou pusou řečí o zbytečnostech a svých právech, navíc oděná do zcela totožných uniforem od hlavy až k patě.
Ano, tento jisto jistě promyšlený tah vyšel dokonale, ale po generacích youtuberů a influencerů už bychom zase měli myslet na to, že potřebujeme také lidi, co přemýšlí a umí vzít za práci ve prospěch nás všech.
Největším nebezpečím dnešní doby je spojení dětí a internetu. Protože postupně degenerující populace, která pouze konzumuje, většinou nic neříkající obsah, bude za pár let tou skupinou, která má dohlížet na úžasně prosperující společnost a vzrůstající úroveň národa.
No a jak z toho ven? Je to jednoduché a krásné.
1. Dejme dětem limit jedné hodiny denně na všechny jejich zařízení
2. Nainstalujme si aplikace, které hlídají jejich obsah a čas na zařízeních
3. Pravidelně procházejme jejich konverzace s kamarády
4. Vysvětlujme nebezpečí internetu na jejich mladé hlavičky
5. Vytvářejme společně obsah, který je hodnotný
A především: "Starejme se o své děti."