Proč vyhrál Trump
USA, volby, porážka progresivismu
Nejen ekonomika, také otevřené hranice a kulturní války rozhodly o volbě Trumpa
Pokroková média hlavního proudu po oznámení vítězství Donalda Trumpa považují za hlavní a téměř jedinou příčinu Trumpova vítězství ekonomické důvody. Voliče Trumpa prezentují jako zaostalé venkovské balíky, kteří Trumpa zvolili jen z důvodu vidiny zlepšení ekonomické situace.
Další nosná témata jako je nezvládnutá nelegální migrace nebo kulturní války byly prý v prezidentském souboji nepodstatné.
Pro Harrisovou ve volebním klání byl militantní feminismus (téma kulturní války) na prvním místě, chtějí nám média namluvit, že Trumpovi voliči kulturní válku vůbec neakcentovali?
Samozřejmě, že akcentovali a možná dokonce více než si samozvaní experti chtějí připustit.
Trumpovi voliči řekli jasné NE progresivismu
Progresivistické vidění světa reprezentované Harrisovou a celým establishmentem kolem ní jako je prosazování sexuálních LGBT a jiných menšin, práva transgender osob (účast biologických mužů v ženských sportech, protože se „cítí ženou“), pozitivní zvýhodňování etnických menšin a další lahůdky jako je šíření kritické rasové teorii (CRT), která říká, že v USA je zakořeněn strukturální rasismus a bílá populace je většinou rasistická nebo agenda DEI (diverzita, rovnost a inkluze) představující pokřivený obraz tolerance, toho všeho měli už Trumpovi voliči skutečně dost.
Proto v příčinách úspěchu Trumpovy kampaně nemůžeme témata kulturní války vynechávat a pro celou řadu z nich se mohla se stát pomyslným jazýčkem na vahách u nemalého počtu z nich.
Harrisové se však přílišný důraz na feminismus vrátil jako bumerang v podobě menší atraktivity volby ze strany mužských voličů afroamerického nebo hispánského původů, poněvadž i přes etnickou příbuznost byla feministická agenda Harrisové pro některé z nich natolik odpudivá, že raději hodili svůj hlas Trumpovi (Harrisová od nich dostala méně hlasů než Biden před čtyřmi lety).
Trumpovi voliči vystavili STOP(ku) otevřeným hranicím
Připočteme-li k probíhajícím kulturním válkám ještě záměrnou paralýzu ochrany jižní hranice s Mexikem, přes které proudily za Bidenovy administrativy do USA milióny nelegálních migrantů, nedivme se, že Trump vyhrál přesvědčivým způsobem.
Jen podle střízlivých odhadů BBC od ledna 2021, kdy do úřadu nastoupil Joe Biden, přešlo 8 milionů lidí americko mexickou hranici! Další statisíce nelegálních migrantů převážela Bidenova administrativa dokonce letecky (uvádí se počet 400 tisíc lidí). S těmito neprověřenými lidmi bohužel přichází do USA i kriminalita, pašování drog, posilování jihoamerických gangů, atd. Proto Donald Trump slibuje spustit masové deportace nelegálních imigrantů v rozsahu, který Spojené státy ještě nezažily. Můžeme se pak divit, že se voliči nakonec i v tradičně demokratických baštách rozhodli pro Trumpa?
Volba Trumpa – naděje pro USA i Evropu
Volba Trumpa i přes jeho některé kontroverze je nadějí především střední pracující třídy v USA, že vedle budování ekonomické prosperity vystaví stopku woke destruktivním snahám neustálého sebemrskačství zeslabující USA s nebezpečím eskalace vnitřních rozbrojů vedoucích spolu s narůstajícím zadlužením země až k naštěstí zatím hypotetickému scénáři postupného slábnutí zadluženého USA stávající se snadnou kořistí autoritářských a polototalitních režimů (o Evropě ani nemluvě).
Vítězství Donalda Trumpa je také velkou nadějí pro celý svobodný svět, poněvadž ekonomicky a vojensky silné USA budou moci vzdorovat nejrůznějším autoritářským a polo totalitním režimům, hlavně rostoucímu vlivu a moci Číny.
"God bless America" (Bůh žehnej Americe)